O nás

Znáte ten pocit, kdy se vracíte domů z daleka, uděláte si kávu a zdá se Vám, že tomu něco chybí?

Z pracovních cest po Africe jsme totiž domů vozili kávu a občas nějakou věnovali přátelům. A za chvíli se začalo zdát, že máme přátel čím dál tím více, a čím více kávy jsme přivezli, tím raději nás vidí. Což o to, je hezké mít hodně přátel... ale pomalu jsme domů nevozili nic jiného než kávu. A když došla, zadumaně jsme koukali na obzor a vyhlíželi netrpělivě další cestu. A nebyli jsme sami...

Tak jsme založili Africoffee.cz.

Je totiž úžasné objevovat pravou podstatu věcí. Věcí, o kterých jste si dosud mysleli, že jsou úplně jiné. Káva je jednou z nich. A káva zpracovaná tam kde vyrostla, upražená a zabalená lidmi kteří ji pěstovali, ta se do našich končin často nedostala. Až do teď. Jistě, můžete jít do pražírny, vybrat si kávu, a cítit obrovský rozdíl oproti konfekci. Ale pořád budete na půl cestě. A budete znát jen půlku příběhu.

Druhá půlka příběhu čeká v jihočeském Rudolfově. Přívážíme kávu zpracovanou v místě původu, mnohou v bio-kvalitě a podle pravidel férového obchodu. Což neznamená fair-trade, ten často nemá s férovostí mnoho společného. Naše kávy jsou primárně z Etiopie, ale i z Keni, nebo Kamerunu. Časem určitě najdete i další zajímavosti z jiných koutů světa, kam nás to zaválo a našli jsme něco o co se můžeme podělit.

Je to návykové, ale nebojte se ochutnat. Budete bohatší o mnoho zážitků.

Váš tým Africoffee a SBD Africa